Skip to content


Apple Çevre korumayı artırmak için 4,7 milyar dolarlık yeşil tahvil

Apple, dünya çapında temiz enerji gelişimini ve çevresel inovasyonu hızlandırmaya yardımcı olmak için bugüne kadar şirketin 4,7 milyar $..
Less than 1 minute Minutes

Apple, dünya çapında temiz enerji gelişimini ve çevresel inovasyonu hızlandırmaya yardımcı olmak için bugüne kadar şirketin 4,7 milyar $’lık yeşil tahvillerinin 3,2 milyar $’ından fazlasını harcadı – ilk iki bonoda toplam 2,5 milyar $ dahil. Bugüne kadar şirket, temiz enerji eğitim kaynaklarının geliştirilmesi ve tedarikçilere dağıtılması ve Japonya, Vietnam ve Güney Kore’deki ortak savunuculuk dahil olmak üzere 59 projeyi desteklemek için 2019 yeşil tahvil gelirlerinde 700 milyon dolar taahhüt etti.

Apple, dünya çapında temiz enerji gelişimini ve çevresel inovasyonu hızlandırmaya yardımcı olmak için bugüne kadar şirketin 4,7 milyar $

Apple’ın tedarikçileri dünya çapında temiz enerji kullanımını teşvik ediyor

Apple’ın ABD’deki üretim ortakları istikrarlı bir şekilde yenilenebilir enerjiye doğru ilerliyor ve tedarikçinin Temiz Enerji Programındaki 27 tedarikçi, çeşitli şekillerde ilerleme kaydediyor. Programa 2020’de katılan Avary Holding, Apple’ın Temiz Enerji programı deneyimine dayanarak tedarikçilerinin yenilenebilir enerjiyi benimsemesini ve karbondioksit emisyonlarını azaltmasını sağlamaya yönelik çabalarını genişletmeye yardımcı olmak için kendi girişimini başlatıyor. 2019 yeşil tahvilinden elde edilen gelir, Apple tarafından Çinli tedarikçileri yenilenebilir enerji kaynaklarına bağlayan türünün ilk yatırım fonu olan Çin Temiz Enerji Fonu’na yatırıldı. Yenilikçi yaklaşım şimdiye kadar Apple ve tedarikçilerinin toplu olarak 650 megavattan fazla yenilenebilir enerjiye yatırım yapmasını sağladı.

Apple ve küresel tedarikçiler yenilenebilir enerjiyi 13,7 gigavata çıkardı..

Apple ve küresel tedarikçiler yenilenebilir enerjiyi 13,7 gigavata çıkardı

250’den fazla küresel üretim ortağı, 2030 yılına kadar Apple üretiminden kaynaklanan karbon emisyonlarını azaltmayı hedefliyor Apple bugün, üretim ortaklarının artık dünya çapında 13 gigawatt’tan fazla yenilenebilir enerjiyi desteklediğini duyurdu; bu geçen yıla göre yaklaşık yüzde 30 daha fazla. Toplamda, 28 ülkedeki 250’den fazla tedarikçi, 2030 yılına kadar Apple’ın tüm üretiminde yenilenebilir enerji kullanmayı taahhüt etti.

https://www.apple.com/newsroom/2023/04/apple-and-global-suppliers-expand-renewable-energy-to-13-point-7-gigawatts/

HIZLI İPUCU

Sizde kendi içeriklerinizi yüklemeye ne dersiniz? Tüm dünyaya kendi içeriklerinizi tanıtmanın iyi bir fırsatı. Bunu en iyi şekilde değerlendirmeye ne dersin?

Bugün popüler

Sıra Sizde

Düşüncelerinizi ve Yorumlarınızı bekliyorum ⇓

Buy Me A Coffee

Sizin için tavsiye edilen Güncelle tıkla (Nisan 15, 2024)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizde İçeriklerinizi Paylaşın

Yeni Takipçilere Ulaşın

En yeni bilgiler ve gelişmeler