Skip to content


Yapay zeka için başarılı bir yıl – ChatGPT

OpenAI ChatGPT dil işleme modeli, olağanüstü hızda ilgi çekici metin parçacıkları oluşturabildiğin.. Google gibi mevcut arama motorlarını gasp
Less than 1 minute Minutes
Yapay zeka için başarılı bir yıl - ChatGPT

Seçici hafıza kaybının bu anlaşmaların belirleyici özelliklerinden biri olmasıyla birlikte risk sermayedarları, patlayan kripto borsası FTX ile talihsiz oyunlarından çoktan uzaklaştılar ve bir sonraki büyük şeye aşık oldular. Kasım ayında piyasaya sürülen
OpenAI ChatGPT dil işleme modeli, olağanüstü hızda ilgi çekici metin parçacıkları oluşturabildiğinden, kullanıcıların üretken yapay zekanın gücüne gözlerini açtı.
ChatGPT gibi büyük dil modelleri, İnternetten gelen büyük hacimli verilerle eğitilir ve metin, resim, bilgisayar kodu, ses ve videoyu neredeyse anında tanıyabilir ve çoğaltabilir.


Yaratıcı yapay zekanın vaadi, yaratıcı çalışanların üretkenliğini tamamen değiştiremese bile iyileştirebilmesidir.
Bu, özellikle bitkin metin yazarları, bilgisayar programcıları, televizyon yazarları ve ödevlerine geç kalan umutsuz okul çocukları için iyi bir haber olabilir.
Ancak müşteri hizmetleri otomasyonu, pazarlama materyalleri, araştırma ve dijital asistanlar gibi çok çeşitli alanlarda da büyük bir etkiye sahip olabilir.
İlginç bir açık soru, hakimiyetini güçlendirip güçlendirmeyeceği veya Google gibi mevcut arama motorlarını gasp edip etmeyeceğidir.


Generative AI, güçlü teknolojileri uzmanların elinden alıp günlük kullanıcıların erişimine sunan daha geniş bir trendin iyi bir örneğidir.
Erişimin bu şekilde demokratikleştirilmesinin çok büyük sonuçları olabilir ve birçok şirket için olağanüstü fırsatlar yaratabilir.
cep hesap makinesi gibi deterministik teknikler, 19 x 37’ye dokunduğunuzda her zaman aynı yanıtı verir.
üretken AI gibi olasılık teknikleri size yalnızca yanıtın istatistiksel olarak olası bir tahminini verir.


Bu nedenle, bilgisayar programcıları için bir soru-cevap sitesi olan Stack Overflow, ChatGPT tarafından oluşturulan yanıtları güvenilir olmadığı gerekçesiyle zaten yasakladı.
Üreme yapay zekasının bariz eksiklikleri, bu modellerin geliştiricilerine, onları vahşi doğaya salmadan önce nasıl suistimal edilebileceklerini düşünmek için özel bir görev yüklüyor.
Üretken yapay zeka bir ilk fikir oluşturmaya yardımcı olsa da, asla son söz olarak ona güvenilmemelidir.

HIZLI İPUCU

Sizde kendi içeriklerinizi yüklemeye ne dersiniz? Tüm dünyaya kendi içeriklerinizi tanıtmanın iyi bir fırsatı. Bunu en iyi şekilde değerlendirmeye ne dersin?

Bugün popüler

Sıra Sizde

Düşüncelerinizi ve Yorumlarınızı bekliyorum ⇓

Buy Me A Coffee

Sizin için tavsiye edilen Güncelle tıkla (Nisan 15, 2024)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizde İçeriklerinizi Paylaşın

Yeni Takipçilere Ulaşın

En yeni bilgiler ve gelişmeler