Skip to content


Satış Ekibimi Nasıl Büyütürüm?

Daha fazla satış görevlisinin ne yapacağı ve ne gibi sonuçlar bekleyeceği konusunda yardımcı olacağız. Mevcut müşterinizle ilgilenin Büyüme telaşında mevcut müşteriler kolayca gözden kaçabilir. Büyütme, yeni bir pazar için yepyeni bir satış ekibi içermediği sürece, müşteri-satış elemanı ilişkilerinde bir miktar kesinti olması kaçınılmazdır. Bir ilişki değişikliği sırasında, potansiyeli yüksek satış yapan müşterileri korumak önemlidir . […]
Less than 1 minute Minutes

Daha fazla satış görevlisinin ne yapacağı ve ne gibi sonuçlar bekleyeceği konusunda yardımcı olacağız.

Mevcut müşterinizle ilgilenin

Büyüme telaşında mevcut müşteriler kolayca gözden kaçabilir. Büyütme, yeni bir pazar için yepyeni bir satış ekibi içermediği sürece, müşteri-satış elemanı ilişkilerinde bir miktar kesinti olması kaçınılmazdır. Bir ilişki değişikliği sırasında, potansiyeli yüksek satış yapan müşterileri korumak önemlidir . Aynı zamanda, genişleme, yüksek potansiyelli-düşük satış müşterileri için durgun satışları yeniden canlandırma fırsatı sağlar . Satış yöneticisi geçiş düzenleyicisi olarak, yeni bakış açısı büyüyen hesaplar üzerinde bile olumlu bir etki yarattı.

  • Satış görevlileri doğal olarak iyi tanıdıkları ürünlere ve müşterilere odaklanırken, farkında olmadan daha az tanıdık ve daha zor fırsatları görmezden gelir. Yeni bir satış elemanı yeni bir bakış açısı ve farklı ürün ve pazar güçleri getirir, böylece bir zamanlar platolu veya aşılmaz olduğu düşünülen hesaplarda büyümeyi yönlendirme fırsatı yaratır.
  • Son olarak, mevcut müşterilerin el değiştirmeseler bile yeni bir görünüme ihtiyaçları vardır. Satış gücünün genişletilmesi, satış görevlilerine mevcut müşterilerle fırsatları takip etmeleri için daha fazla zaman tanır.

Özellikle de yüksek performans gösterenlerle ilgilenin

Büyütme sırasındaki endişenin derecesi genellikle satış görevlilerine nasıl ödeme yapıldığına bağlıdır. Kotaya dayalı teşvik tazminat planları genişletme dostudur çünkü kotalar hesap yeniden atamalarını yansıtacak şekilde ayarlanabilir.

  • Teşvik tazminatı bölge satış hacmine bağlı olduğunda, hesaplardan vazgeçmek kazanç fırsatından vazgeçmek anlamına gelir. Bir tıbbi cihaz şirketi, satış görevlilerine altı ay boyunca kaybedilen hesaplar için komisyonların yarısını vererek bu geçiş sancısından kurtuldu. Bu aynı zamanda satış görevlilerini kaybettikleri hesaplarda geçişe yardımcı olmaya devam etmeye teşvik etti.

Diğer bölümlerini büyümeyi desteklemek için hizalayın .

Örneğin, daha fazla satış görevlisini desteklemek, müşteri adayı yönetimi ve satış operasyonlarının kapasitesinin artırılmasını gerektirebilir. Ayrıca, iç satış, müşteri başarısı ve kanal ortakları gibi diğer satış rollerinin sorumluluklarının yeniden tanımlanmasını gerektirebilir.

Bu güçlü pazarda bile 8laayt asıl amacının bununda olduğunu biliyor muydun? Tüm bu süreçte size yardımcı olacaktır.

HIZLI İPUCU

Sizde kendi içeriklerinizi yüklemeye ne dersiniz? Tüm dünyaya kendi içeriklerinizi tanıtmanın iyi bir fırsatı. Bunu en iyi şekilde değerlendirmeye ne dersin?

Bugün popüler

Sıra Sizde

Düşüncelerinizi ve Yorumlarınızı bekliyorum ⇓

Buy Me A Coffee

Sizin için tavsiye edilen Güncelle tıkla (Nisan 15, 2024)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizde İçeriklerinizi Paylaşın

Yeni Takipçilere Ulaşın

En yeni bilgiler ve gelişmeler