Skip to content


Pazarlamanın 4 p ‘si

Pazarlamanın 4 p’si nedir? Ürün: Ürün, hizmetler, fiziksel ürünler vb. Dahil sattığınız her şeydir. Fiyat: Bu, ürününüz için ne kadar ücret aldığınızı ve bu fiyatın müşterilerin markanızı nasıl algıladıklarını nasıl etkilediğini kapsar. Yer: Burası, ürününüzü veya hizmetinizi tanıttığınız yerdir. Müşterilerinizin sektörünüz hakkında nereden bilgi aradıklarını düşünün. Promosyon: Bu, müşterilerinizin hakkınızda nasıl bilgi sahibi olduğunu ve […]
Less than 1 minute Minutes

Pazarlamanın 4 p’si nedir?

 • Ürün: Ürün, hizmetler, fiziksel ürünler vb. Dahil sattığınız her şeydir.
 • Fiyat: Bu, ürününüz için ne kadar ücret aldığınızı ve bu fiyatın müşterilerin markanızı nasıl algıladıklarını nasıl etkilediğini kapsar.
 • Yer: Burası, ürününüzü veya hizmetinizi tanıttığınız yerdir. Müşterilerinizin sektörünüz hakkında nereden bilgi aradıklarını düşünün.
 • Promosyon: Bu, müşterilerinizin hakkınızda nasıl bilgi sahibi olduğunu ve hangi stratejileri kullandığınızı gösterir.

Ürün sattığınızdır

 • Stratejiniz, ne sattığınızı belirlediğiniz yerdir. Rakiplerinizden farklı olabilmek için ürünlerinizin rakip ürünlerden nasıl farklı olduğunu açıklayın. Detaylı olarak.
 • Ürününüzün nasıl benzersiz olduğunu ve ürününüzün hangi yönlerinin müşterileriniz için en çekici görüneceğini düşünün

Fiyat ne kadar ödediğinizdir

 • Bazı markalar, daha düşük fiyatlandırmalarda yüksek kaliteli ürünler sunar. Onlar için fiyat, markalarının şeffaflığına ve dürüstlüğüne katkıda bulunuyor.
 • Ürünlerinizi nasıl fiyatlandırdığınız, müşterilerin markanızı nasıl gördüğünü ve satın alıp almadıklarını etkileyebilir, bu nedenle bu kararı biraz düşünün.

Yer senin konumun unutma ha !

 • Konum her şeydir. Müşterilerin ürünlerinizi bulmasını istiyorsanız, bunu onlar için kolaylaştırmalısınız. Öyleyse, nerede takıldıklarını öğrenin ve işinizi onlara götürün.
 • E-ticaret markaları internetin her yerinde ilan edilebilir, ancak akıllı pazarlamacılar çabalarını ideal müşterilerinin takıldığı yerlere odaklıyor. Gençlere ve genç yetişkinlere satış yapıyorsanız, marka varlığınızı TikTok’ta oluşturun.
 • Müşterileriniz ağırlıklı olarak B2B ise, LinkedIn’e gidin. Hayalinizdeki ödül satışları artırmak veya marka bilinirliği oluşturmak olsun, en büyük ödülü alabilecek konumlar için pazarlama çabalarınızı en üst düzeye çıkarın.

Promosyon, satışları nasıl elde ettiğinizdir

Promosyon, satış üretmek için markanızı duyurmaktır. Hedefiniz terfi mi? Müşterilerinizin ürününüzü neden satın almaları gerektiğini anlamalarına yardımcı olun. Video interneti ele geçirmeye devam ettikçe, ürünleri tanıtmanın giderek daha etkili bir yolu haline geliyor.

HIZLI İPUCU

Sizde kendi içeriklerinizi yüklemeye ne dersiniz? Tüm dünyaya kendi içeriklerinizi tanıtmanın iyi bir fırsatı. Bunu en iyi şekilde değerlendirmeye ne dersin?

Bugün popüler

Sıra Sizde

Düşüncelerinizi ve Yorumlarınızı bekliyorum ⇓

Buy Me A Coffee

Sizin için tavsiye edilen Güncelle tıkla (Haziran 6, 2024)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizde İçeriklerinizi Paylaşın

Yeni Takipçilere Ulaşın

En yeni bilgiler ve gelişmeler