Skip to content


Ünlü Harflerden Kaçan Markalar Neden Mükemmel ?

Bir marka, bir isimden çok daha fazlasını kapsar, ancak bir işletmenin kendisine ne isim vermeyi seçtiği özellikle de bir tepki yaratıyorsa önemlidir. Standard Life Aberdeen bunu anlamakta başarısız görünüyordu. Yeni kimliğini oluşturmak için diğer müşterileri Google, TikTok ve Uber olan ünlü marka danışmanlığı Wolff Olins’e sıçrasa da, bütçesi uzmanların yeni adını seçmesine izin verecek kadar […]
Less than 1 minute Minutes

Bir marka, bir isimden çok daha fazlasını kapsar, ancak bir işletmenin kendisine ne isim vermeyi seçtiği özellikle de bir tepki yaratıyorsa önemlidir.

Standard Life Aberdeen bunu anlamakta başarısız görünüyordu. Yeni kimliğini oluşturmak için diğer müşterileri Google, TikTok ve Uber olan ünlü marka danışmanlığı Wolff Olins’e sıçrasa da, bütçesi uzmanların yeni adını seçmesine izin verecek kadar genişlemedi. Wolff Olins küresel CEO’su Sairah Ashman, ekibi gemiye alınmadan önce fon evinin “birlikte çalışmak için bir isim geliştirdiğini” vurguluyor. Muhtemelen bir ‘marka’ anagramı bu takımın listesinin başında yer alamazdı.

İnsanlar sadece kaçık olmak için tuhaf isimler seçmezler

Bir start-up iseniz ve henüz ne olacağınızı tam olarak bilmiyorsanız, soyut olan ve her türlü şeyi yapmanıza izin veren bir isim istiyorsunuz. Teknolojinin sizi nereye götüreceğini asla bilemezsiniz.

İnternet çağında bir başkasının başarısı sayesinde ticaret yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı ve bu nedenle işletmelerin IP’ lerini koruması hiç bu kadar önemli olmamıştı. Aberdeen kelimesini içeren çeşitli ticari markalar, Birleşik Krallık Fikri Mülkiyet Bürosunda halihazırda tescil edilmiştir.

Mart ayında tescil edilen ABRDN benzersizdir. Standard Life Aberdeen ve Aberdeen Standard Investments gibi ticari isimleri nedeniyle kimlik krizi yaşayan bir işletme için, hem pazarlama hem de marka koruma perspektifinden gelen basitlik çok önemlidir.

HIZLI İPUCU

Sizde kendi içeriklerinizi yüklemeye ne dersiniz? Tüm dünyaya kendi içeriklerinizi tanıtmanın iyi bir fırsatı. Bunu en iyi şekilde değerlendirmeye ne dersin?

Bugün popüler

Sıra Sizde

Düşüncelerinizi ve Yorumlarınızı bekliyorum ⇓

Buy Me A Coffee

Sizin için tavsiye edilen Güncelle tıkla (Haziran 6, 2024)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizde İçeriklerinizi Paylaşın

Yeni Takipçilere Ulaşın

En yeni bilgiler ve gelişmeler