Skip to content


Şu Andan En İyi Şekilde Yararlanın

Farkındalık alıştırması yapın Şimdiye dikkat ettiğimizde, o anda neler olduğunun farkındayız. Buna karşılık kişisel gücümüzü artırıyoruz. Dikkatinizi dağıtmadan deneyime dalabildiğinizde, daha fazla huzur, sükunet ve netliğin kilidini açabilirsiniz. Ama her zaman kolay değil! Ortalama bir insanın günde yaklaşık 70.000 düşüncesi vardır. Beynimiz olağanüstü derecede konuşkan ve gürültülü olabilir; İçinizdeki huzuru hissedebilmeniz için zihni sakinleştirmek zaman […]
Less than 1 minute Minutes

Farkındalık alıştırması yapın

  • Şimdiye dikkat ettiğimizde, o anda neler olduğunun farkındayız. Buna karşılık kişisel gücümüzü artırıyoruz.
  • Dikkatinizi dağıtmadan deneyime dalabildiğinizde, daha fazla huzur, sükunet ve netliğin kilidini açabilirsiniz.
  • Ama her zaman kolay değil!
  • Ortalama bir insanın günde yaklaşık 70.000 düşüncesi vardır. Beynimiz olağanüstü derecede konuşkan ve gürültülü olabilir; İçinizdeki huzuru hissedebilmeniz için zihni sakinleştirmek zaman alabilir ve pratik yapabilir.
  • Ancak faydaları kanıtlanmıştır

Temel değerlerinizi kontrol edin

  • Her an yeni bir seçim yapmak için bir fırsattır.
  • Temel Değerlerinizi kontrol etmek, en çok ilgilendiğiniz şeylere uygun kararlar vermenize yardımcı olabilecek güçlü bir uygulamadır. Temel Değerlerinizle uyum içinde ne kadar çok hayat yaşarsanız, o kadar mutlu hissedersiniz – çünkü zamanınız daha çok amaca yönelik olacaktır.
  • Bunun nasıl çalıştığını size göstereyim …
  • Diyelim ki hafta sonu ve henüz plan yapmadınız. Bir şeyler yapmak istediğini biliyorsun, ama ne olduğundan emin değilsin.
  • Temel Değerleriniz, sizi en çok hangi seçimin mutlu edeceğine dair bir fikir verebilir. Örneğin, ‘MACERA’ Temel Değeriniz varsa, spontane bir yolculuğa çıkmaktan keyif alabilirsiniz. ‘BÜYÜME’ Temel Değerine sahipseniz, muhtemelen bir etkinliğe katılmaktan veya yeni bir düşünce düzeyi açan bir kitap okumaktan çok memnun kalacaksınız.

Günlüğünüze yansıtın

Bir şeyleri yazma eylemi katartik ve serbest bırakıcı olabilir. Gerçeğiniz ortaya çıktığında, artık saklanmak ya da inkar etmek yok. Bunun yerine, kendinizi o anda güçlü bir şekilde karar verebileceğiniz bir konuma getiriyorsunuz.

Günlük tutma ayrıca, tüm yanıtların bulunduğu daha derin olan iç kısma bağlanmanıza yardımcı olur. İçsel bilgeliğinize erişebildiğinizde, sonraki adımlarınızı daha net ve kolay bir şekilde atmanıza yardımcı olacak içgörürleri, fikirleri ve kararları ortaya çıkaracaksınız.

HIZLI İPUCU

Sizde kendi içeriklerinizi yüklemeye ne dersiniz? Tüm dünyaya kendi içeriklerinizi tanıtmanın iyi bir fırsatı. Bunu en iyi şekilde değerlendirmeye ne dersin?

Bugün popüler

Sıra Sizde

Düşüncelerinizi ve Yorumlarınızı bekliyorum ⇓

Buy Me A Coffee

Sizin için tavsiye edilen Güncelle tıkla (Temmuz 12, 2024)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizde İçeriklerinizi Paylaşın

Yeni Takipçilere Ulaşın

En yeni bilgiler ve gelişmeler