Skip to content


Küçük İşletmenizi Büyütmek için Pazarlama Stratejisi

Başarılı bir işletmeyi yürütmek için gerekli işlemleri yönetmek ve denetlemek için çalışırken, birbiriyle rekabet eden taleplerle karşı karşıya kalırsınız. Etkili modern pazarlama stratejileri muhtemelen farkındalık veya dönüşüm gibi hedefleriniz, hedef pazarınız, rakipler tarafından kullanılan modern pazarlama stratejileri ve içinde bulunduğunuz yer gibi bir dizi faktöre bağlı olduğundan gerçek resim biraz daha inceliklidir. İşinizin büyümesi, örneğin […]
Less than 1 minute Minutes

Başarılı bir işletmeyi yürütmek için gerekli işlemleri yönetmek ve denetlemek için çalışırken, birbiriyle rekabet eden taleplerle karşı karşıya kalırsınız. Etkili modern pazarlama stratejileri muhtemelen farkındalık veya dönüşüm gibi hedefleriniz, hedef pazarınız, rakipler tarafından kullanılan modern pazarlama stratejileri ve içinde bulunduğunuz yer gibi bir dizi faktöre bağlı olduğundan gerçek resim biraz daha inceliklidir. İşinizin büyümesi, örneğin bir start-up, yerleşik bir markadan farklı zorluklarla karşı karşıya.

Bu aşamalardan geçelim ve gelişiminizin her aşamasında işletmenizin büyümesini destekleyen stratejileri nasıl uygulayacağınızı anlatalım.

Güçlü bir web sitesi oluşturun

Müşterileri çekmek için modern pazarlama stratejileri, bu araçlar hem etkili hem de geleneksel pazarlama stratejilerinden daha düşük maliyetli olduğundan büyük ölçüde dijital pazarlamaya dayanır. Ayrıca, bir satın alma kararı vermeden önce çevrimiçi kaynaklara başvuran kullanıcıların sayısındaki artışla birlikte, yalnızca güçlü bir dijital varlık oluşturmak mantıklıdır. Tabii ki, ülkelerin Covid enfeksiyonlarından kaynaklanan sitelerin etkisi daha büyük olmuştur.

Sosyal medya platformları kurun

Sosyal medyayı etkili bir şekilde kullanmak, gelecekteki satışları teşvik etmek için sadık bir müşteri tabanı oluşturmanın iyi bir yoludur. Mevcut müşteriler, yeni müşterilere kıyasla satışların % 67′ sini oluşturur, bu nedenle geliri artırmak istiyorsanız sadakatlerini korumak önemlidir. Sosyal medyada etkileşimli bir topluluk, yeni potansiyel müşterilere ulaşmak için mesajınızı güçlendirir.

SEO ve içerik pazarlaması

SEO, arama motorları aracılığıyla oluşturulan farkındalığa odaklanan modern ve güçlü pazarlama stratejilerine verilen addır. SEO’ nun web sitenize trafik getirme üzerindeki etkisini çok güçlüdür.

İyi SEO, tek bir stratejiden ziyade birbiriyle ilişkili birkaç strateji içerir. İşte harika bir SEO stratejisinin unsurlarından birkaçı:

  • Hem web sitenizde hem de sosyal platformlarınızda tutarlı bir şekilde değerli içerik oluşturmak.
  • İçeriğinizin değerini destekleyen yüksek kaliteli web sitelerinden geri bağlantılar.
  • İçerik oluşturmada kullanılan anahtar kelimeleri müşteri arama amacına uygun hale getirmek.
  • İçeriğinizin değerini de gösteren tıklama – gösterim oranı.
  • Mobil uyumluluk.
  • Ve daha fazlası

Ek modern güçlü pazarlama stratejileri

İş ilişkileri kurun güçlendirin

Tüm işinizi sıfırdan inşa etmek için mücadele edebileceğinizi düşünüyorsanız, başarılı bir işletmeden iç görüler elde etmek için franchise pazarlamasının olasılığını göz önünde bulundurun veya bir başkasının işi öğrenmesi için çalışın.

Yardım için doğru kişileri işe almanız gerekir

Kendi başınıza işinizde başarıya ulaşmak zorunda olmadığınızı kabul edin . Bir işi küçük bir start-up’ın ötesinde başarılı kılmak için gereken her şeyi yapacak zamana veya beceriye sahip değilsiniz. Bu nedenle, size yardımcı olacak doğru kişileri işe almaya odaklanın. Başarınıza öncülük etmek için doğru becerilere, bağlılığa ve bir ekip olarak çalışabilme yeteneğine sahip olanlardır.

Öğrenmeye devam et

Başarılı küçük işletme sahipleri asla kendi bilgilerinden memnun olmazlar ve her zaman öğrenecek yeni bir şeyler olduğunu kabul ederler. İster yeni ürünler, ister yeni yönetim teknikleri veya yeni pazarlama fırsatları hakkında bilgi edinmeye odaklanın, hem kendiniz hem de personeliniz için bir şeyler yapmanın eski yöntemine saplanıp kalmamak için sürekli bir öğrenme programına bağlı kalmalısınız. Buda sizi güç geçtikte daha yükseğe taşıyacak ve zaman geçtikçe farkı göreceksiniz.

HIZLI İPUCU

Sizde kendi içeriklerinizi yüklemeye ne dersiniz? Tüm dünyaya kendi içeriklerinizi tanıtmanın iyi bir fırsatı. Bunu en iyi şekilde değerlendirmeye ne dersin?

Bugün popüler

Sıra Sizde

Düşüncelerinizi ve Yorumlarınızı bekliyorum ⇓

Buy Me A Coffee

Sizin için tavsiye edilen Güncelle tıkla (Haziran 6, 2024)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizde İçeriklerinizi Paylaşın

Yeni Takipçilere Ulaşın

En yeni bilgiler ve gelişmeler