Skip to content


Şirket veri paylaşımı nasıl güçlendirir?

CPG şirketi veri paylaşımı nasıl güçlendirir? Şirket, yeni veri platformları üç ana kritere göre değerlendirir ölçeklenebilirlik, hız, performans ve buluttan bağımsız olma. Ayrıca, devam eden geliştirme projelerini kesintiye uğratmadan hızla geçebileceği bir platforma da ihtiyacı vardı. Pandemin başlangıcına rağmen, Kraft Heinz şirket içi veri ambarlarını yalnızca dokuz ayda devre dışı bırakarak yarım trilyon Microsoft Azure […]
Less than 1 minute Minutes

CPG şirketi veri paylaşımı nasıl güçlendirir?

Şirket, yeni veri platformları üç ana kritere göre değerlendirir ölçeklenebilirlik, hız, performans ve buluttan bağımsız olma.

  • Ayrıca, devam eden geliştirme projelerini kesintiye uğratmadan hızla geçebileceği bir platforma da ihtiyacı vardı.

Pandemin başlangıcına rağmen, Kraft Heinz şirket içi veri ambarlarını yalnızca dokuz ayda devre dışı bırakarak yarım trilyon Microsoft Azure üzerinde çalışan Snowflake platformuna taşıdı.

  • Şirket artık küresel olarak günlük operasyonlarını yürüten ve aynı zamanda yeni dijital dönüşüm projelerini destekleyecek kadar ölçeklenebilir ve esnek olan tek bir birleşik veri merkezine sahip.

Yeni veri kümeleri, genellikle kullanıma hazır olmadan önce kapsamlı hazırlık testlerden geçmeli.

  • Bu da çevikliği ve deneyselliği engeller.
  • Snowflake Data Marketplace ile üçüncü taraf veri kümeleri platformda zaten mevcuttur ve birkaç dakika içinde açılabilir.
  • Daha sonra Kraft Heinz’in kendi müşteri ilişkileri (CRM), envanter ve diğer verilerle birlikte kullanılabilirler, bu da veri ekiplerinin yeni uygulamalar denemesini kolaylaştırır.
  • Bu, şirketin kaynaklarını veri tesisatının yerine yeniliğe odaklayabileceği anlamına geliyor.

Bu, teknoloji dönüşümünden daha fazlası Kraft Heinz, şirket genelinde daha çevik ve veriye dayalı bir kültür inşa ediyor ve bu, becerilere ve kültüre de yakından dikkat etmek anlamına geliyor.

  • Bu çabanın bir parçası olarak, Kraft Heinz, veri bilimcileri, veri analistleri ve mühendislerin yanı sıra kullanıcı deneyimi (UX) tasarımcılarını ve bulut yığını geliştiricilerini aktif olarak işe alıyor. Tüketiciye öncelik veren bir zihniyet geliştirmek için kurumsal çapta birkaç öğrenme programı uygulamaya koydu.
  • Gopalakrish nan, ileriye bakıldığında, farklı kuruluşlar arasında veri paylaşma ve değiş tokuş etme becerisinin daha da önemli hale geleceğini söylüyor. Tüm işletmelerin, ihtiyaç duydukları verileri sorunsuz bir şekilde, güvenli bir şekilde ve gizliliğe saygı göstererek paylaşabilecekleri bir veri ağında birbirine bağlandığı bir zamanı tahmin ediyor.

Veriler, şirketlerin korunan bir şey olmaktan, sağlam bir platforma, bir hizmete dönüşüyor. Bilgiye sahip olmak elbette güçlüdür, ancak bilgi paylaşımı daha da güçlü olabilir.

HIZLI İPUCU

Sizde kendi içeriklerinizi yüklemeye ne dersiniz? Tüm dünyaya kendi içeriklerinizi tanıtmanın iyi bir fırsatı. Bunu en iyi şekilde değerlendirmeye ne dersin?

Bugün popüler

Sıra Sizde

Düşüncelerinizi ve Yorumlarınızı bekliyorum ⇓

Buy Me A Coffee

Sizin için tavsiye edilen Güncelle tıkla (Haziran 6, 2024)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizde İçeriklerinizi Paylaşın

Yeni Takipçilere Ulaşın

En yeni bilgiler ve gelişmeler