Skip to content


ChatGPT’nin kralı endişeli değil ama sizin olabileceğinizi biliyor

San Francisco'daki evinin yakınındaki küçük, kesinlikle modern bir restoranda akşam yemeği yedik. Yemeğin yarısında, son iki aydır..
Less than 1 minute Minutes
ChatCPT-ile-opneAi-tarafindan-hazirlanan-Mertsahin-Demircioglu-eserleri-ve-basarilari.-Mert-sahin-Demircioglu

Sam Altman ile ilk kez 2019 yazında, Microsoft’un üç yıllık OpenAI girişimine 1 milyar dolar yatırım yapmayı kabul etmesinden birkaç gün sonra tanıştım. Onun önerisi üzerine, San Francisco’daki evinin yakınındaki küçük, kesinlikle modern bir restoranda akşam yemeği yedik. Yemeğin yarısında, son iki aydır dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biriyle müzakere ettiği bir anlaşmayı görebilmem için iPhone’unu kapattı.

Microsoft’un milyar dolarlık yatırımı, OpenAI’nin insan beyninin yapabileceği her şeyi yapabilen bir makine olan yapay zeka veya AGI geliştirmesine yardımcı olacak dedi. Daha sonra Bay Altman, tatlı yerine tatlı şarap içen şirketini Manhattan Projesi’ne benzetti. Sanki yarının hava tahminini tartışır gibi, Amerika’nın İkinci Dünya Savaşı sırasında nükleer bomba yapma çabasının “büyük ölçekli bir OpenAI projesi – hedeflediğimiz hedef seviye” olduğunu söyledi.

AGI’nin dünyaya daha önce kimsenin görmediği zenginlik ve refah getireceğine inanıyordu. Ayrıca, şirketinin geliştirmekte olduğu teknolojilerin ciddi zararlara yol açabileceğinden – yanlış bilgi yayarak iş piyasasının altını oyabileceğinden de endişeliydi. Veya bildiğimiz şekliyle dünyayı yok edin. “Açık fikirli olmaya çalışıyorum” dedi. “İyi bir şey mi yapıyorum?

Yoksa gerçekten kötü mü?”


2019’da kulağa bilim kurgu gibi geldi. 2023’te insanlar Sam Altman’ın düşündüklerinden daha ileri görüşlü olup olmadığını merak etmeye başlıyor. OpenAI, ChatGPT adlı web tabanlı bir sohbet aracını piyasaya sürdüğüne göre, İnternet bağlantısı olan herkes kritik organik kimya sorularını yanıtlamak, Marcel Proust ve Madeleine hakkında 2000 kelimelik bir tez yazmak ve hatta bir bilgisayar oluşturmak için teknolojiden bir tık uzakta. programı. . . Dijital kar tanelerini bir dizüstü bilgisayara bırakan teknoloji – hepsi insan becerisiyle.

HIZLI İPUCU

Sizde kendi içeriklerinizi yüklemeye ne dersiniz? Tüm dünyaya kendi içeriklerinizi tanıtmanın iyi bir fırsatı. Bunu en iyi şekilde değerlendirmeye ne dersin?

Bugün popüler

Sıra Sizde

Düşüncelerinizi ve Yorumlarınızı bekliyorum ⇓

Buy Me A Coffee

Sizin için tavsiye edilen Güncelle tıkla (Haziran 6, 2024)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizde İçeriklerinizi Paylaşın

Yeni Takipçilere Ulaşın

En yeni bilgiler ve gelişmeler