Skip to content


Sesli sohbet sosyal ağının sonsuza kadar..

Ses odaları hızla kalabalıklaştı. İyi bir sebeple, Clubhouse, içerik oluşturucuların...
Less than 1 minute Minutes

Facebook bu hafta canlı ses odalarını resmen başlattı. Spotify, Greenroom özelliğini geçen hafta başlattı. Twitter, Spaces seçeneğini geçen ay açtı. Ve LinkedIn, Slack ve Reddit’in hızla kendi Clubhouse tipi tekliflerini oluşturduğuna dair bir söylenti var.

Clubhouse’daki seslerin miktarına bakılırsa, sesli sohbet sosyal ağının sonsuza kadar ya da en az 14 aydan uzun süredir var olduğu anlaşılıyor. Ancak gerçek şu ki, uygulama henüz resmi olarak başlatılmadı. ‘Genel yayın’ tarihi henüz açıklanmadı, ancak Clubhouse 4 Temmuz hafta sonundan önce olmayacağını söyledi.

Ses odaları hızla kalabalıklaştı. İyi bir sebeple, Clubhouse, içerik oluşturucuların istedikleri herhangi bir konuya ayrılmış bir odada veya binlerce katılımcıyı ağırlamasına olanak tanıyarak karantina sırasında bir akor yarattı. Clubhouse küresel pazarlama müdürü Maya Watson, “Clubhouse kendini kültürün ortasında buldu” diyor. İster Brezilya’daki Big Brother şovu hakkında sohbetler, ister Hindistan’daki karaoke odaları veya “gece yarısı kedi sesleri çıkaran insanlar, sizin için bir yer var” diyor.

“Marka bilinirliği, topluluklar oluşturmak, marka için özgün bir ton yaratmak için harika bir platform. Bu, sosyal dinleme için bir kanaldır ve aynı zamanda fikirler ve olası satış yaratma için ilginç olabilir,” diyor Wunderman Thompson’da Global Lux iş direktörü Hinoti Joshi.

Facebook canlı sohbet odası

Orijinal sosyal ağlardan biri olan Facebook, bu hafta ABD’deki belirli Facebook Gruplarının ve tanınmış kişilerin artık canlı ses odaları oluşturabileceğini duyurdu. Önümüzdeki aylarda kullanılabilirliği ve özellikleri genişletecek.

HIZLI İPUCU

Sizde kendi içeriklerinizi yüklemeye ne dersiniz? Tüm dünyaya kendi içeriklerinizi tanıtmanın iyi bir fırsatı. Bunu en iyi şekilde değerlendirmeye ne dersin?

Bugün popüler

Sıra Sizde

Düşüncelerinizi ve Yorumlarınızı bekliyorum ⇓

Buy Me A Coffee

Sizin için tavsiye edilen Güncelle tıkla (Haziran 6, 2024)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizde İçeriklerinizi Paylaşın

Yeni Takipçilere Ulaşın

En yeni bilgiler ve gelişmeler