🎉 Yaz şenliği başladı. TEMMUZ Büyük Güncellemeye hazırlan kaçırma. ⛵ Summer festival has started - Get ready for the JULY Big Update, don't miss it.

Büyütün ve paraya dönüştürürsünüz. Gelin birlikte öğrenelim.


Erstellt am 23 März, 2022 | Konular | 12,933 Aufrufe | 3 Minuten gelesen

Kendinden etkilenen YouTuber'lar; bir takipçi tabanı oluştururlar ve hayranlarıyla bir ilişki geliştirirler. ??‍?

Peki bir YouTube Oyun kanalını nasıl oluşturur, büyütür ve paraya dönüştürürsünüz Gelin birlikte öğrenelim.

YouTube Gaming,

40 milyondan fazla oyun kanalıyla büyük bir izleyici kitlesine sahiptir. İster ciddi bir oyuncu olun ister sadece bir hobi, bir YouTube Oyun kanalı oluşturmak, büyük bir takipçi kitlesi oluşturmanıza ve oyun oynayarak para kazanmanıza yardımcı olabilir.

YouTube Oyun Nedir?

YouTube Gaming, abonelerin gerçek zamanlı olarak oynanan oyunları izlemelerine olanak tanıyan, YouTube tarafından desteklenen canlı bir video oyunu web sitesidir.

Neden bu kadar popüler?

YouTube, en yüksek oyun içeriği saatlerinden bazılarına sahiptir. Yalnızca 2020'de

0 milyondan fazla oyun kanalında 100 milyar saat izlendi. Oyun Endüstrisi Büyümeye Devam Ediyor

Oyun endüstrisi son on yılda çok büyüdü. Minecraft tek başına 2020'de 201 milyardan fazla izlenmeye sahip.

YouTube kullanıcıları kanallarını nasıl büyütüyor?

Kendinden etkilenen YouTuber'lar; bir takipçi tabanı oluştururlar ve hayranlarıyla bir ilişki geliştirirler.

YouTube Gaming, 2022’de inanılmaz bir büyüme görüyor:

.

80.000 içerik oluşturucu 100.000 aboneye ulaşıyor

1.000 içerik oluşturucu 5 milyon aboneye ulaşıyor

350'den fazla içerik oluşturucu 10 milyon aboneye ulaşıyor YouTube'da bir oyun yaratıcısı, Minecraft Dream'in yaratıcısı YouTube' bunun bir örneğidir büyüme için mümkün.


YouTube Oyunları nasıl çalışır?

YouTube Gaming, oyun topluluğu tarafından oluşturulan canlı oyun akışları ve isteğe bağlı içerik sunar. Buna oyundan ilham alan eskizler, incelemeler, öğreticiler, ipuçları ve daha fazlası dahildir.

Canlı Oyun Akışı gibi içerikler YouTube oyuncuları, oyunlarını akış ve ekran kayıt araçları aracılığıyla aktarabilir. İçeriği olan videolar yükleyin.

Ya önce Twitch'te canlı yayına girersem?

2015 yılında YouTube, Twitch'in ayak izlerini takip ederek YouTube Oyun platformunu başlattı. Twitch kullanıcısıysanız oyun kanalınız için YouTube hizmetlerini kullanmaya devam edebilirsiniz.

Kanalı Oluşturun Bir Twitch hesabınız olsa bile, oyun incelemeleri veya Twitch yayınlarından klipler gibi içerikler oluşturabilir ve YouTube Oyun kanalınıza aktarabilirsiniz. Bir akış platformu seçin

Bilgisayarınızda yüklü Open Broadcasting Software (OBS) varsa, herhangi bir platforma akış yapabilirsiniz. YouTube ve Twitch'te aynı anda yayın yapmak için Yeniden Yayınla gibi çeşitli yayın seçeneklerini kullanabilirsiniz. Twitch Kliplerini veya Videolarını YouTube

'ye Yükleyin Oyununuzu canlı yayınlamak istemiyorsanız, Twitch Kliplerini ve YouTube videolarını yükleyebilir ve bunları bir oynatma listesine koyabilirsiniz. Derleme yapabilirsiniz.

Para kazanabilir misin?

Reklam gösterme

YouTube Oyun kanalınızdan para kazanmak için normal YouTube kanallarıyla aynı gereksinimleri karşılamanız gerekir.

1.000'den fazla abone

Geçen yıl

4.000'den fazla saat izlenme

YouTube personelinin kanalınızı manuel olarak incelemesi gerekiyor.


YouTube Oyun Sponsorlu Yayınları Çalıştırın Kanalınızın popülaritesinden yararlanmanın bir yolu, sponsorluk tekliflerini kabul etmektir (kanalınız yeterince büyükse markalar genellikle size doğrudan e-posta gönderir). Onları ürün satın almaya teşvik etmek için sponsorlu videolar yükleyebilir. Örneğin, YouTube Oyun aboneleri oyun ekipmanları ve konsollar ve mikrofonlar gibi cihazlarla ilgilenebilir.

Ne kadar parayla ödüllendirilirsin?

PewDiePie olarak bilinen Felix Kjellberg, YouTube'daki oyun videolarından yaklaşık 15 milyon dolar kazanıyor. Profesyonel olarak Markiplier olarak bilinen Mark Fischbach, 1

 Milyon dolar kar bildirdi.

YouTube Algoritmasına, başlıklara ve etiketlere dayalı oyun içeriği oluşturduğunuzu bildirin. Tutarlı bir yükleme veya yayınlama planına sahip olun Oyun videolarını doğru etiketlerle yükleyin Özel bir klip kanalı oluşturun

Bir oyun videosu ne kadar fazla izlenme ve izlenme süresine sahip olursa, YouTube'da o kadar popüler olur. Farklı platformlardaki tüm içeriğinize bağlantı verin iProket büyümenize yardımcı olsun

iProket ile saniyeler içinde bir sayfa oluşturun Bağlantıyı herkese tanıtın

İle iProket, önemli haberlerinizin tüm bağlantılarını ve bilgilerini bir mobil sayfada toplar, böylece tek bir tanıtım yapabilirsiniz tüm hedef kitlenize bağlantı verin.

Aktualisiert am 28 Februar, 2023